Vyberte si ideální průmyslový vysavač, který bude mít vše, co potřebujete

by Redakce
vysavač

Pro úklid velkých prostorů je nezbytné pořídit kvalitní průmyslové vysavače. Ty bývají obvykle větší, hlučnější, ale zároveň také odolnější a mají vyšší výkon. Hodí se zejména tam, kde by klasický vysavač nestačil, nebo by dokonce hrozilo jeho zničení. Ideálně třeba na úklid garáže, dílny, vysávání aut nebo i použití na stavbách. Jak vybrat ten správný?

Se sáčky nebo bez?

Některé průmyslové vysavače se prodávají bez sáčků. Mívají pak kvalitní filtr, který zabrání poškození motoru vysavače. Pokud však chcete vysávat skutečně jemný prach, vždy je lepší použít sáčkový vysavač, protože přeci jen filtr nezachytí všechno, a to by mohlo snižovat životnost vysavače.

Na sucho nebo na mokro?

Většina vysavačů se používá primárně na suché vysávání. V nabídce naleznete i vysavače, které zvládnou obojí, ale na mokré vysávání je třeba vždy pořídit speciální sáček. Takové vysavače pak také bývají vybaveny plovákem, který kontroluje hladinu vody. Na pořádný úklid na mokro jsou však daleko lepší speciální mycí stroje.

Objem

Na vysávání garáže nebo dílny vám klidně postačí menší objem, okolo 15 až 20 litrů. Na vysávání suti nebo pilin je nicméně potřeba mít vysavač s větší nádobou, protože se rychle naplní a museli byste ji neustále vyprazdňovat, což by jistě značně brzdilo práci.

Speciální funkce a vychytávky

Většina vysavačů dovede základní věci, ale pravdou je, že občas se hodí mít něco málo navíc. Velmi oblíbená je například pracovní zásuvka, do které je možné napojit elektro zařízení podle vaší volby a potřeb. Při jejím zapnutí se automaticky spustí vysavač a po vypnutí se zase vysavač sám po pár sekundách vypne. Lidé se zahradou ocení i funkci fukaru, tedy možnost nastavení zpětného proudění vzduchu. Ušetříte tak za elektrické nářadí navíc, které nemusíte kupovat. Hodí se i mít i možnost regulace výkonu vysavače.

 

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem napořád jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Vložte komentář