Abrakadabra: proměňte svoji zahradu ve venkovní wellness

od Redakce
sauna

Když máte to štěstí a jste majitelem krásné zahrady, dříve či později přijdete na to, že nemusíte jezdit do hotelu na wellness víkendy, ale můžete si je užívat doma. Na své zahradě, v úplném soukromí. A kdykoli vás napadne.

Sauna + ochlazovna = správná dvojka do každé zahrady!

Základem každého dobrého wellness je vždy sauna. Důvod její obliby je zřejmý – vysoké teploty, pocení a relaxace mají pozitivní vliv na zdraví a posilují imunitní systém. Zahradní sauna se tak stane srdcem i vašeho vlastního wellness.

Sauny se dělí na dvě hlavní kategorie podle toho, jakým způsobem funguje prohřívání:

  • finská sauna (zdrojem tepla jsou kamna a ohřívá se vzduch v kabině a ten vaše tělo)
  • infrasauna (zdrojem tepla jsou infrazářiče, ty ohřívají přímo vaše tělo)

Venkovní infrasauna je pro lidský organismus šetrnější, protože v ní není tak vysoká teplota jako v klasické sauně. Teploty uvnitř infrasauny se pohybují kolem 30 – 60 °C a její výhodou je, že se nemusí dlouze rozehřívat: můžete ji využívat hned po zapnutí. Infrazářiče Vitae kromě toho, že umí vyzařovat celé infračervené spektrum, navíc vydávají příjemné načervenalé světlo.

Finská sauna je jiná, ale zvenku vypadá stejně jako infrasauna. Rozdíl je jen uvnitř. Saunová kamna ohřejí vzduch až na teploty přesahující 100 °C. Máte-li rádi teploty přeci jen o něco nižší, a pokud preferujete vyšší vlhkost vzduchu, můžete si pořídit biosaunu (což je vlastně klasická finská sauna, která má speciální kamna s výparníkem).

sauna

finské sauně pak neodmyslitelně patří nějaký ochlazovací prvek (pro infrasaunu není potřeba). Bez ochlazení má totiž saunování sotva poloviční účinky na organismus. Šoková změna teploty má stejnou důležitost, jako vlastní pobyt v sauně.

Při plánování místa pro ochlazování dejte pozor, aby bylo blízko sauny – ať z ní nemusíte běžet přes celou zahradu.

Jako dokonalá venkovní ochlazovna pak na zahradě poslouží:

  • polévací vědro s automatickým dopouštěním vody
  • ochlazovací bazének
  • sprcha
  • ochlazovací káď
  • koupací jezírko (bazén vhodný není, protože se na zimu vypouští)

Stavební příprava není složitá

Venkovní saunu vám na klíč navrhne a postaví odborná firma. Sami se do toho nepouštějte. Naopak sami bez větších problémů zvládnete stavební přípravu, která obnáší přívod elektřiny a umístění základových patek nebo realizaci základové desky. Před tím než začnete, se spojte s výrobcem sauny, který vám poskytne potřebné informace.

Venkovní sauny si můžete prohlédnout a vyzkoušet například v saunovém showroomu v Praze – Uhříněvsi.

www.saunasystem.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem napořád jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Vložte komentář