Proč se vyplatí preventivní kontrola stavu odpadů?

od Redakce
kontrola odpadů

Je přirozenou lidskou vlastností, že člověk často řeší problémy až ve chvíli, kdy přijdou, místo toho, aby se jim snažil předcházet. Škody, které může podobný přístup zavinit, přitom bývají značné. Kdo by někdy nezažil katastrofu, kterou jsou schopné napáchat ucpané odpady? Předejít tomu je možné kamerovým průzkumem kanalizace či odpadu!

Kamerový průzkum zabrání nepříjemným nehodám v domácnosti

Můžete si dávat sebevětší pozor a chovat se sebezodpovědněji, nečistoty se postupem času začnou v odpadních trubkách hromadit, i když omezíte splachování tuků a větších nečistot na minimum. Z toho důvodu je čas od času výhodné provést zmiňovaný kamerový průzkum odpadu, po kterém by mělo následovat čištění odpadů a kanalizace. Prostřednictvím této prohlídky je navíc možné zavčasu odhalit i závady na potrubí, jež je možné odstranit.

Kamerový průzkum je spojen i s důkladnou dokumentací závad

Kamerový průzkum je možné provádět ve velkých kanalizacích, ale rovněž i v drobných vodovodních rozvodech. Vhodnou dobou k provádění tohoto průzkumu je především čas rekonstrukce domu nebo bytu. Kamerový průzkum je založen na existenci posuvné kamery, která zachycuje stav potrubí.  Zjištěné závady jsou nahrány na DVD, CD, flash disk nebo přes úschovnu. Tak je zdokumentován stav dané kanalizace i délka kontrolovaného úseku.

Společnosti, které vykonávají průzkum, nabízejí i čištění odpadů

Solidní společnost, která nabízí kamerový průzkum potrubí je pochopitelně schopná realizovat i následné čištění odpadů. Je přitom lhostejné, jestli se jedná o ucpaný odpad umyvadla, pračky nebo WC, střešní odtoky nebo svody dešťové vody. Problémem není ani čištění stoupací nebo ležaté kanalizace. Stále více lidí využívá službu preventivní čištění kanalizace, která dovoluje předejít nepříjemným překvapením.

Pravidelnou údržbu kanalizace není radno podceňovat

Ucpaným odpadům je možné předejít především pomocí pravidelné údržby vnitřní kanalizace. Tou se chápou pravidelné kontroly potrubních rozvodů, dále potom čištění zápachových uzávěrek, čisticích tvarovek, lapačů tuku, vpustí a odlučovačů. Podceňovat by se nemělo ani obnovování nátěrů a tepelných izolací. K minimalizaci naplavenin z výlevek umyvadel a dřezů slouží speciální sítka, jež mají při odtoku vody zachycovat všechny nečistoty, ať již se jedná o zbytky jídel, vlasy nebo písek. Odborníci na danou problematiku doporučují prolít vždy jednou za 14 dnů odpady vroucí vodou, díky čemuž dojde k rozpuštění usazených nečistot. Případný zápach je indikátorem množících se bakterií v usazeninách.

Tlakové čištění potrubí zbaví kanalizaci tuků

Výše již bylo varováno před splachováním tuků. Jakým způsobem by mělo probíhat čištění odpadů, když jste těchto rad nedbali, případně jste se přestěhovali do bytu, kde předchozí majitel tuto věc vůbec neřešil? K zbavení se nánosů pomáhá tlakové čištění potrubí. Tlakové čištění potrubí se hodí především k propláchnutí dešťových svodů a dvorních vpustí, využívá se i pro odblokování ucpaných kanalizačních přípojek a vyčištění vodovodních přípojek, jež jsou napojeny na kanalizační řád. Čištění tlakem vody je oblíbené z toho důvodu, že v jeho průběhu je jen minimální nebezpečí možného poškození potrubí, voda současně disponuje značnou čisticí silou a průrazností, takže jde o maximálně účinný způsob čištění zacpaného potrubí.

Pravidelné čištění odpadů je úkonem, který se rozhodně nemá zanedbávat. Nezabere totiž příliš času a současně se je díky němu možné vyhnout značným škodám. Samozřejmě je nutné se obracet pouze na prověřené poskytovatele těchto služeb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem napořád jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

1 comment

Jak vyčistit ucpaný odpad ve dřezu? Po domácku i odborně 31. 10. 2019 - 15:00

[…] se do rukou odborníků, protože jejich pomoc je dlouhodobější. Dopřejte si proto odbornou kontrolu a kompletní pročištění alespoň jednou za 3 […]

Reply

Vložte komentář