Jak v zimě pečovat o květiny?

by Redakce
bytové květiny

Právě probíhá nejdepresivnější období v celém roce, jak pro nás, tak v podobném duchu i pro pokojové rostliny. V tomto čase potřebují nabrat nové síly na další vegetační období, proto bude nezbytné věnovat jejich pěstování větší pozornost. Přes zimu postrádají dostatečné množství světla, tím pádem méně rostou a jsou přepnuty do jakéhosi režimu útlumu. Pro úspěšné přečkání této části roku se ale musíme řídit několika pravidly, aby květiny na jaře opět v celé své kráse rozkvetly.

Co je potřeba udělat?

Některé druhy rostlin jsou náchylnější, některé naopak vydrží bez nadstandardní péče. V první řadě musí zaujmout pozici blízko oken, kde budou světlu co nejblíže. Je však potřeba zkontrolovat, zda okny netáhne, případně omezit větrání. Pokud tyto živé organismy vystavíme na delší dobu nižším teplotám, jednoduše uhynou. Zrádné mohou být úplně stejně radiátory. Vyšší teplotu ocení jen tropická zeleň, té ostatní se to ale moc zamlouvat nebude. Dále by měla následovat tradiční údržba, tedy utírání prachu z jednotlivých listů. Pokud se objeví škůdci, nebuďte překvapení. Ti v zimě hýří větší aktivitou, právě v útrobách domů. Když uvidíte známky napadení, měli byste proti nim ihned zakročit, jinak hrozí riziko rozšíření. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na hlavní část údržby – zalévání. S vodou určitě opatrně. Bohatě postačí hydratace jednou týdně. Tady narážím na velmi častou chybu, kterou lidé dělají. Kvítka s příchodem chladných dnů chřadnou a určitě někoho napadne, že mají málo vláhy. Příliš časté zalévání jim ale paradoxně jen uškodí.

[irp]

Na jaře přijde i příslušná odměna

Teď už víte, na co je dobré, při pěstování pokojových rostlin v zimě, dát pozor. Pokud alespoň z části budete výše zmíněné rady dodržovat, dostane se vám náležité odměny. S příchodem slunečných dnů jejich květy zahrají všemi možnými barvami a celkově květiny začnou náležitě prospívat.

[hana-code-insert name=’seznam‘ /]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem napořád jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Vložte komentář