Jak si usnadnit čištění bazénu?

by Redakce
čištění bazénu

Bazénová sezona už začíná a spolu s ní je potřeba přemýšlet nad čištěním a údržbou vody. Je to sice ta méně zábavná činnost pro všechny vlastníky bazénu, ale existuje spousta nástrojů, chemikálií a zařízení, které vám ji usnadní.

Bazény dnes uvidíte téměř v každé zahradě rodinného domu, a tak jsou čím dál dostupnější i prostředky, které je pomáhají udržet čisté. Samozřejmostí je zakrytí plachtou (nejčastěji u nafukovacích bazénů), případně zastřešení (u podzemních bazénů). To ochrání bazén před velkými nečistotami a utopeným hmyzem. Jenže pořád je ještě potřeba bojovat s řasami na stěnách a špatnou kvalitou vody. Pokud vlastníte větší bazén, určitě se vyplatí pořídit si do bitvy pořádnou výzbroj. Nejlepším vojákem, který může posílit vaši flotilu, je vysavač do bazénu.

Jak vám vysavač usnadní práci?

Záleží na tom, jaký druh zvolíte. Vyrábí se totiž:

  • Mechanické bazénové vysavače
  • Poloautomatické bazénové vysavače
  • Zcela automatické bazénové vysavače

Lenochům se bude líbit ta poslední varianta. Automatický bazénový vysavač totiž stačí jen vložit do bazénu a on už bude pracovat úplně sám. Poloautomatické a mechanické vysavače se připojí přes skimmer k pískové filtraci. Poloautomatické se pohybují samy, mechanické je třeba obsluhovat.

S jakými nečistotami si poradí?

Vysají mechanické nečistoty – vlasy, písek, gumičky do vlasů a jiný nepořádek, který se ve vodě nahromadí. Pokud ve svém bazénu máte tohoto druhu špíny málo, možná si vystačíte s mechanickým vysavačem. Čím větší bazén a čím víc špíny, tím lepší je sáhnout po plně automatické variantě. Automatický vysavač dokáže zhodnotit stav povrchu bazénu a podle toho si vybrat správný čisticí program. Čistit může třeba přes noc, když spíte, nebo ve dne, kdy jej u některých modelů můžete ovládat dálkovým ovládáním. Záleží, jaký vysavač zvolíte. Výběr je opravdu rozsáhlý.

Informace o několika oblíbených typech bazénových vysavačů najdete na webových stránkách společnosti Albixon a.s.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem napořád jen za 150 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné příspěvky

Vložte komentář