Poradíme vám, jak vybrat vhodnou sedací soupravu

Poradíme vám, jak vybrat vhodnou sedací soupravu
Zdroj foto: slewik.com

Sedací souprava patří obvykle k nejvytíženějším kusům nábytku. Proto je dobré se zamyslet, kdo všechno by se na ni měl vejít, co všechno na ní budete chtít podnikat, a tomu přizpůsobit její velikost, tvar i druh materiálu, z něhož je vyrobena.

Velikost a tvar sedací soupravy

Velikost sedačky by měla odpovídat velikosti místnosti. Příliš veliká sedačka bude v menší místnosti spíše překážet. V takovém případě je lepší vybrat o něco menší a doplnit jí třeba křesly, což bude působit méně masivně než jeden velký kus nábytku. Dnes můžete vybrat kusy pro dvě osoby, ale klidně i deset osob.

Zdaleka už neplatí, že je vždy umístěna u zdi, ale je-li v centru místnosti, musí kolem ní být dost místa pro pohyb. Kromě rovných sedacích souprav jsou v současnosti k dostání také rohové či sedačky ve tvaru U. Určitě si vyzkoušejte, zda se vám na ní pohodlně sedí a také z ní vstává. Téměř každá sedačka je aspoň částečně rozkladatelná a jsou v nic i úložné prostory. Může tak sloužit i jako provizorní postel pro návštěvy. Pokud jde o design, najdete moderní minimalistické kusy i soupravy inspirované historií. Vybrat si může každý podle svého vkusu i ostatního zařízení v místnosti.

Materiálové řešení

Pokud chcete mít sedačku déle než pár let, preferujte kostru ze dřeva, nikoli dřevotřísky. Sedací souprava je velmi namáhaný kus a investice do kvalitního materiálu se vyplatí. Čalounění by vám mělo být příjemné na dotek. Potah může být z hladkého či strukturovaného textilu, kůže či koženky, ale ne každý materiál vyhovuje všem. Barev i vzorů je v internetových či kamenných obchodech na výběr velké množství, stejně jako sladěných nebo naopak barevně kontrastních doplňků (polštáře, přehozy).

Protože sedací souprava často dominuje místnosti, měl by výběr barvy ladit s celkovým zařízením pokoje i barvou stěn. Pokud máte nebo se chystáte mít děti, vybírejte spíše tmavší odstíny a hlavně materiál, který lze snadno čistit. Naopak bílá kočka a černá sedačka s potahem zachycujícím kočičí chlupy se stane nekonečným důvodem k úklidu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Podobné příspěvky

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.